Podcast o Japonii №34: W onsenie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział we wczorajszym spotkaniu LIVE z serii podcast „O Japonii” pt. W onsenie. Po raz pierwszy nadawaliśmy wyłącznie przez YouTube, zatem tym bardziej nam miło, że do nas trafiliście. Podczas spotkania rozmawialiśmy o onsenach – japońskich gorących źródłach. Mówiliśmy o tym, co się robi w onsenie (np. dlaczego nosi się mały ręcznik na głowie) a czego absolutnie nie można robić; które onseny nas najbardziej zachwyciły i gdzie można zobaczyć onseny w filmach aktorskich i anime. Po niżej nagranie spotkania oraz garść linków do stron i artykułów, o których wspominaliśmy podczas LIVE.
W onsenie
Nagranie ze spotkania LIVE (16.10.2021)
Podcast w wersji video (YouTube)
Podcast audio (Spotify)
Notatki do odcinka – przydatne linki
- Artykuł z etykietą onsenową – zasady, jak zachowywać się w onsenie i sento.
- Kioto: jeden z najstarszych onsenów w mieście/kraju (to tam jest basen z prądem!) – Funaoka Onsen.
- Kurama Onsen k. Kioto (rotemburo w lesie na stoku góry).
- Onseny w Beppu: Takegawara Onsen (jeden z najstarszych), Hoyo Rando Onsen / Hoyo Land Onsen (rotemburo z błotem), Kitahama Terumasu (onsen na brzegu morza z częścią koedukacyjną) – zobacz na Google Maps.
- Onseny nie do kapieli (temeratura ok. 100°C) – Beppu Jigoku (Beppu Hells).
- Shirahama: kompleks-park onsenów z windą – Sougen-no-Yu oraz jeden z najpiękniejszych rotemburo Japonii, na skraju morza (tam, gdzie się moczył cesarz) – Saki-no-Yu (nasz artykuł).
- Lista onsenów Oedo Onsen w Japonii (Uwaga: Oedo Onsen Monogatarii na tokijskiej Odaibie jest nieczynny na stałe).
- Lista ponad 50 onsenów, gdzie są akceptowane tatuaże (50+ Tattoo Friendly Onsen in Japan).
- Kiczowaty wodny park rozrywki z basenami z zieloną herbatą, kawą, czerwonym winem, sake nihonshu (k. Hakone) – Yunessun.
Nagrania wszystkich odcinków
- Nagrania poprzednich podcastów (w wersji audio i video) znajdziesz tutaj: Podcast o Japonii (link).
Tu jesteś: Strona główna ⇨ Podcast O JAPONII ⇨ Podcast o Japonii №35
Jeśli podoba Ci się ten podcast, obserwuj nasze profile na Facebooku (Byłem tu. Tony Halik. & O Japonii) i kanał YouTube: O Japonii oraz